Yüzünüze Göre Kaş Şekilleri

Yüzünüze Göre Kaş Şekilleri
Güzellik 23 Mart 2016 147 defa okundu 1 yorum

• Oval Yüz Şekline Kaş Şekli
İdeal yüz şekline giren oval yüzler kaş konusunda da şanslı. Orantılı yüz hatlarınız her çeşit kaş şeklini kaldırabilir. Kaşlarınızın kalınlığıyla oynamadan, hafif kavisli, doğal şekillendirilmiş kaşlar güzelliğinize güzellik katacaktır.


• Uzun Yüz Şekline Kaş Şekli
Yüzünüzün uzun olduğunu düşünüyorsanız bunu mümkün olduğunca oval göstermelisiniz. Yüzünüz oldukça keskin hatlı. Bu yüzden kaşlarınızda da keskin hatlar olmasına gerek yok. Her kadının en beğendiği kaş şeklidir. Dümdüz, kavissiz kaş modeli yüzünüzün sertliğini arka plana atacaktır. Eğer doğal kaşlarınızda kavisler varsa, evet biraz zahmetli olacak sizin için. Kaşlarınızı şekillendirme işini mutlaka uzman ellere bırakınız.


• Kalp Yüz Şekline Göre Kaş Şekli
Yüzünüz kalbe benziyorsa yani çeneniz sivri ve alın kısmınız genişse sizler de sert hatlardan kaçınmalısınız. Kaşlarınızın kalınlığı mümkün olduğunca doğal kalmalı. Ne kadar inceltirseniz o kadar kötü görünür. Kaşlarınıza “hilal” kaş şekli vermeniz sizin için en mantıklısı. Bu doğal görüntü sizi daha genç gösterecektir.


• Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Şekli
Yuvarlak yüzünüz varsa muhtemelen çok sevimli ve çocuksu görünüyorsunuz. Bu görüntüyü biraz sertleştirip daha kadınsı hale getirelim. Yuvarlak yüzünüzün aksine kaşlarınız mümkün olduğunca kavisli olmalı. Böylelikle kaşlarınızın sertliği ile yüzünüzün yumuşaklığı dengeleyecektir.

• Kare Yüz Şekline Göre Kaş Şekli
Kare yüz şekli de sert yüz hatları bölümüne girer. Bu yüzden kaşlarınızı mümkün olduğunca yumuşak göstermek gerekir. En önemli kural kaşlarınız doğal kalınlığında olmalı ve asla inceltmemelisiniz. Kaşlarınızın başlangıcı yapısınca muhtemelen dümdüz görünüyordur. Uç kısımlarına hafif kavis vererek yani kaşlarınızın kavisten sonra gelen uzunluğunu kısa tutarak en uygun kaş şeklinizi elde edebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Lilly 27 Ağustos 2016 - 15:32

    Güzel 🙄

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.