Yanınızda Sürekli Tuz Bulundurun

Yanınızda Sürekli Tuz Bulundurun
Yaşam 3 Nisan 2016 58 defa okundu 0 yorum

Düşük tansiyon, baş dönmesi, bayılma, halsizlik, bulantı, zor nefes alma, bulanık görme, çarpıntı ve soğuk, nemli cilt gibi belirtilerle kendini göstermektedir. Kan basıncı ciddi ölçüde düştüğünde bu tür bir durum beyin, böbrekler ve kalp gibi organlarda yetersiz kan akımını tetikleyebilir.


Düşük tansiyon, uzamış yatak istirahati, beslenme yetersizlikleri, kalp sorunları, gebelik, endokrin bozukluklar ve nörolojik koşullara sonucu ortaya çıkar.


Eğer kendinizde düşük tansiyon belirtilerini hissediyorsanız tuz ve sıvı alımını fazlalaştırın. Aynı zamanda doktora gitmelisiniz. Üstelik bu tür durumlarda ekmek, pilav, makarna ve patates gibi alkollü içecekler ve yüksek karbonhidratlı gıdalar tüketmemelisiniz.


Tansiyonunuzun düştüğünü hissettiğinizde bir su bardağı su ile yarım çay kaşığı tuzu karıştırıp için. Bir kaç dakika sonra kendinizi iyi hissedeceksiniz. Fakat üç beyazdan biri olan tuzu tüketirken aşırıya kaçmamak lazım. Eğer yolda giderken ya da bulunduğunuz ortamda bu tür yerde koşullara sahip değilseniz cebinizde veya çantanızda bulundurduğunuz tuzdan bir miktar ağzınıza atın ve üzerine su için. Bu yöntem de o anki acil tedavide iyi gelicektir.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.