Selülitlere Doğal Bitki Çözümü

Selülitlere Doğal Bitki Çözümü
Güzellik 19 Temmuz 2016 51 defa okundu 0 yorum

Lahana: Ödem söktürücü ve toksin atma özelliği sebebiyle bu besinler sofranızda sık sık yer almalı. Toksin atmak için beyaz lahana kürü de yapabilirsiniz.
Bunun için; kaynayan yarım litre suda 5-6 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan, ağzı kapalı bir tencerede hafif ateşte 10 dakika haşlayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez aç veya tok karnına birer su bardağı için.
Bu kürü, 5 gün boyunca ve her seferinde yeniden hazırlayarak uygulayın. 3 gün ara verdikten sonra küre 5 gün daha devam edin.


Muz: içerisinde yer alan potasyum ile kan basıncını düşürerek dolaşıma yardımcı oluyor ve dokuları atık maddelerden arındırıyor. Sindirim ve düşük tansiyon sıkıntınız yoksa, günde bir adet muz tüketmenizde yarar var. Karpuz, avokado, havuç, fasulye ve bezelye de fazla miktarda potasyum içeriyorlar.


Keten Tohumu : Omega 3 yağ asidinden zengin olan keten tohumu damarları genişleterek kan dolaşımını rahatlamasına katkıda bulunuyor. Her sabah kalktıktan sonra 2-3 tatlı kaşığı öğütülmemiş keten tohumu yiyin. İsterseniz, keten tohumunu yoğurtla karıştırarak da kullanabilirsiniz.


Soğan ve Sarımsak : Kan basıncının ve dolaşımının rahatlamasını sağlıyorlar. Her gün yemeklerinizde ve salatalarınızda bolca bulundurun.


Yeşil Çay : İçeriğindeki kateşin ile yağ yakımını hızlandırıyor. Günde iki fincan yeşil çay içmenizde yarar var.


Domates Suyu : Domates vücudu toksinlerden temizliyor. Günde 2-3 bardak domates suyu içerek selülitlerin giderilmesine yardımcı olabilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.