Kırışıklara Doğal Çözüm

Kırışıklara Doğal Çözüm
Güzellik 4 Nisan 2016 89 defa okundu 1 yorum

YUMURTA BEYAZI KÜRÜ: Göz çevresinin altındaki kırışıklıkları engellemek için bu alana yumurta akı uygulayın ve sonra kuruduktan sonra temizleyin.

ÜZÜM: Yüzdeki çok kırışıklıkların tedavisinde üzüm suyu uygulamak etkili bir çözümdür. Bu suyun yüzünüzde kurumasına izin verin; hatta onun yıkanmasına dahi gerek yoktur.

ANANAS: Evinize ananas getirdiğinizde çekirdeklerini ovun ve kırışıklı alana uygulayınız, kendinizdeki farkı göreceksiniz. Üstelik ananas suyunu yüzünüze uygulamak kırışıklıkları azaltacaktır. Yaklaşık 15 ile 20 dakika yüzünüzde kurumasında bir sakınca yoktur. Kuruduktan sonra yıkayabilirsiniz. Ek olarak 10-15 dakika boyunca her gün yüzünüze yeşil ananas ve elma suyu uygulamak kırışıklıklar ve bozulmuş cilt için iyi gelmektedir.

BİBERİYE VE PAPAYA KÜRÜ: Biberiye güçlü bir antioksidan ve fazla etkili kırışıklık tedavi yöntemidir. Kaynar suya(1 fincan) kurutulmuş yaprakları demleyin, süzün ve içiniz. Papaya da güçlü bir kırışıklık önleyicidir. Mutfak robotunda 2 yemek kaşığı kadar papayayı öğütün ve1 çorba kaşığı kuru yulaf ezmesi ile karıştırın. Cildinize uygulayın, bu karışımı ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Ovalayarak, ıslak bir bez ile temizleyin.

LİMON SUYU: Yüz ve boyun üzerine limon suyu uygulamak da kırışıklıkları azaltmada etkilidir.

ZENCEFİL VE BAL KÜRÜ: Zencefil ve bal cildinize parlaklık katar, kırışıklık oluşumunu geciktirir. Biraz bal ile bir tatlı kaşığı zencefil karıştırılarak içmek de kırışıklıklar için yararlıdır.

SU İÇMEK: Su içmek vücut ve cildin nemlenmesi adına çok önemlidir. Bu nedenle her gün, gün sonuna kadar 6-7 bardak su içmeye özen gösteriniz.

SALATALIK VE HAVUÇ KÜRÜ: Havuç, A vitamini bakımından yüksek ve kırışıklıklar, kuru ciltlerin sebebinin bu vitaminin eksikliği ile bağlantılı olmuştur. Her gün bir ya da iki havuç tüketin. Ya da havuç yağı yada blendere birkaç havuç koyarak parçalayın, bunu müteakip 20 dakika kadar cildinize maske olarak uygulayınız. Salatalık ise bildiğiniz gibi cildi nemlendirme etkisine sahiptir. Salatalık kürleri zaten bilindik olan kürlerden bir tanesidir. Nasıl uygulanabilir peki bu salatalık kürü. Bunun için salatalıkları ince ince kesip ince diskler halinde cildinizi aşağı doğru silebilir ya da bir süre cilt maskesi olarak tutabilirsiniz. Ya da blendere koyup çekerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Etkisini hemen göreceksiniz.

AVOKADO YAĞI: Avokado yağı kuru ciltler için doğal bir nemlendiricidir. Doğrudan cildinize uygulamak yeterlidir. Diğer bir şekilde ise zeytinyağı da kullanılabilir.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Bahar 25 Haziran 2016 - 05:56

    Tüy azaltmak içinde bir öneriniz var mı ? Varsa yardımcı olur musunuz ?

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.