Göz Altı Morluklarının 7 Sebebi

Göz Altı Morluklarının 7 Sebebi
Güzellik 19 Temmuz 2016 69 defa okundu 0 yorum

GENETİK: Yapılan dermatolojik araştırmaların birçoğu gösteriyor ki, göz çukurlarındaki kılcal damarlar, kanı sızdırarak sızan kanın oksijene maruz kalmasına neden oluyor. Genetik olarak iki kişiden birinde göz altı morluğunun ve torba sıkıntısı olduğu biliniyor. Son derece yaygın bir problem. Kılcal damar sızıntıyla ortaya çıkan oksidasyon göz çevresinin mor hatta siyah renge bile dönüşmesine sebep olabiliyor.
ŞEKER İLAÇLARI: Bazı ilaçların uzun süre kullanılması, ince göz altı cildinin altındaki damarların genişlemesine ve bu bölgenin çok fazla koyu renkli görünmesine sebep olabiliyor.
ALERJİ: Gözlerinizin kaşınmasına ve sulanmasına sebep olan tüm durumlar göz altlarında halkalar belirmesine neden olabiliyor. Alerjiler, astım ve egzama gibi hastalıklar nedeniyle gözlerinde problem yaşayan kişiler özellikle bunların devamında göz altı halkalarından da şikayetçi olurlar.
GÜNEŞ: Koyu renkli kişiler yaz aylarında koruyucu kullanmadan güneş altında kaldıklarında hiper pigmentasyon denilen durum ortaya çıkıyor. Bu durumda göz altlarında fazla miktarda melanin pigmenti salgılanır, bu sebeple o bölge koyu bir renk alır.
UYKUSUZ GECELER: Uykusuz ve yorgun olmak, tüm yüzün çok daha solgun görülmesine sebep olur. Böylece gözaltındaki halkalar daha belirgin hale gelir. Bu durumun en sevindirici yanı geçici olmasıdır.
GEÇEN YILLAR: Gözaltlarında morluk olan kişilerin yaşlanmayla beraber daha ciddi sorunlar yaşadığını görüyoruz. Bu bölgedeki pigmentasyon lekeleri, kırışıklıklar ve torbalanmalar, morluk ve halkaları çok daha belirgin hale getirir.
K VİTAMİNİ: Doğru beslenme vücudun her yerini etkilediği gibi etkisini göz altlarında da ciddi şekilde gösterir. Yeterli vitamin ve mineral alınmaması sebebiyle göz altı rengi değişip morararabilir.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.