Diş Hekimi Fobisi Olanlara 10 Önemli Tavsiye

Diş Hekimi Fobisi Olanlara 10 Önemli Tavsiye
Yaşam 20 Nisan 2016 86 defa okundu 1 yorum

İşte diş hekimi korkusu olan kişilere 10 önemli tavsiye:


– Öncelikle sizi rahat ve güvende hissettiren, samimi ve ilgili bir diş hekimi seçmelisiniz.


– Tedavi başlamadan diş hekiminize korkularınızdan bahsederseniz ve tam olarak neyden korktuğunuzu belirtirseniz, diş hekiminiz korkunuzu yenmeniz için size yardımcı olacaktır.


– Diş hekiminizden tedavi başlamadan tüm prosedürü adım adım anlatmasını isteyiniz.


– Tedavi sırasında herhangi bir sebeple işleme ara vermek isterseniz, bunu tedavi başlamadan diş hekiminizle aranızda bir işaret ile belirleyebilirsiniz.


– Derin nefes alıp rahatlamaya ve anlık streslerden uzaklaşmaya çalışınız. Randevularınızı günün stres ve yorgunluğu birikmeden önce, yani sabah saatlerine almanız sizin için olumlu olacaktır.


– İşlem yaptırmadan önce kliniği tanıyıp incelemek, çalışanlara sorular sormak, hijyeni, personel ve ekipmanı gözlemlemek sizi rahatlatacaktır.


– İşlemlere basit olanlarla başlayınız. Tüm tedavileri tek seferde yaptırmak zorunda değilsiniz, ilk seferde sadece bir temizlikle seans sonlandırılabilir.


– Aşırı korkusu olan kişilerde genel anestezi ve sedasyon gibi ileri tekniklerin her zaman alternatif olabileceğini unutmayınız.


– Diş hekimi kontrollerine probleminiz olmasa dahi düzenli gidiniz. Böylece hem büyük işlemlerden kaçınabilir hem de ortama daha rahat alışabilirsiniz.


– Unutmayın; diş hekimliği teknolojileri ve tedavi teknikleri son yıllarda sizin konforunuzu artıracak şekilde oldukça ilerlemiştir.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Lena 25 Haziran 2016 - 07:33

    Dişçi korkusu sırf bu yüzden aylarda gidemediğimi biliyorum.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.