Bu Ülkede Sakız Çiğnemek Yasak

Bu Ülkede Sakız Çiğnemek Yasak
Yaşam 3 Nisan 2016 235 defa okundu 3 yorum

Uzak Doğu’nun gelişmiş ülkelerinden olan Singapur, modern yapısının yanında ilginç özellikleriyle de bu ülkeye ziyarete giden turistleri şaşırtıyor. Büyük limanlarıyla tanınan ve geleceğin Dubai’si gözüyle bakılan Singapur’da vatandaşların sakız çiğnemesi yasak.

İlk duyulduğunda bir merak ve şaşkınlığa neden olan bu konu, Singapurlu vatandaşlar tarafından da doğrulanıyor. Sakızın neden yasak olduğu konusunda ülkede çeşitli rivayetler dolaşırken, genç nesil ise özellikle sakızın niçin yasak olduğunu bilmiyor.

Anlatılan hikayelere göre ülkede metronun ilk açıldığı gün metro arıza yapıyor ve ülke milyonlarca dolar zarar yapıyor. Metronun niçin arıza yaptığı araştırıldığında ise, metronun hassas bir noktasına, sensörüne yapıştırılan bir sakızdan dolayı bu arızanın gerçekleştiği anlaşılıyor ve ülke yönetiminin aldığı bir neticeyle Singapur’da sakız çiğnemek resmen yasaklanıyor.

Bir başka hikayeye göre de, Singapurlu vatandaşlar genellikle sakızı çiğnedikten sonra sağa-sola yapıştırdıkları için her yerde kirli bir görüntü oluşuyor. Üstelik ülke yöneticilerinin bir tanesinin oturduğu bir koltuğa yapıştırılmış olan bir sakız, ülkede sakızın yasaklanmasına neden oluyor.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  Alkışlarla Devam 25 Haziran 2016 - 08:01

  Sonra sağa-sola yapıştırdıkları için her yerde kirli bir görüntü oluşuyor. 😀

  ilowulafexat 19 Eylül 2016 - 07:04

  Paylaşımlarınız oldukça dikkat çekici.

  iserocota 19 Eylül 2016 - 07:19

  Bilgilendirme de bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.