Ağız Kokusu İçin Doğal Kürler Kullanın

Ağız Kokusu İçin Doğal Kürler Kullanın
Yaşam 2 Nisan 2016 90 defa okundu 1 yorum

Kabartma tozu:

Kabartma tozu, dişlerinizi temiz tutabilmeniz ve taze bir nefes alabilmeniz için muhteşem bir yoldur. Daha taze bir nefes için avucunuza biraz kabartma tozu serpin ve ardından nemli bir diş fırçasını kabartma tozuna batırarak iyice fırçaya bulaşmasını sağlayın. Ardından bu fırça ile çok bastırmadan dişlerinizi fırçalayın. Hatta mümkünse, yani mideniz kalkmazsa, dilinizi de fırçalamanız çok etkili sonuç almanızı sağlayacaktır. Günde iki kez bunu uygulayabilirsiniz.

Su:

Su ağız kokusunu önlemek için önemlidir. Yemeklerden sonra ağzınızda mutlaka gıda parçacıkları bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmını temizlemek için suyu kullanmalısınız. Suyu ağzınıza alarak 20 saniye kadar çalkalamanız ve arkasından tükürmeniz yeterlidir. Bunu yemek yedikten sonra 3 kere arka arkaya yapmanız yemek artıklarının çok büyük bir kısmının ağzınızdan gitmesini sağlayacaktır. Su ile kuvvetli bir çalkalama diş plakları arasına sıkışan yemek parçalarını bile yerinden söküp çıkarabilir.

Taze sebze:

Taze sebzeler plaklardaki kirlenmeye karşı etkili bir mücadele verir ve nefesinizin kokusunu temiz kılar.


Peynir:

Peynir, plak ve ağız kokusuyla savaşır. Bir süt ürünü olan peynirin içindeki bileşenler, diş plaklarının üstündeki ve aralarındaki yemek kalıntılarını adeta silip süpürebilir ve aynı zamanda ağız kokusuna sebep olan bakterileri de yok eder. Bu sebeple sık sık peynir tüketmeye özen gösterin. Az yağlı peynir tüketmenizi tavsiye ederiz.


Ağız kokusu çok eski zamanlardan bu yana insanların bir sorunu haline gelmiştir. Dişlerinize iyi bakın. İyi bakmadığınız sürece çürüyebilirler ve onları kaybedebilirsiniz. Geri dönüşü olmayan bir yola girmek istemiyorsanız dişlerinizi yumuşak ve kaliteli fırçalarla her gün en 2 en fazla 4 kez fırçalayınız.

Genel Yayın Yönetmeni / Executive Editor

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap
    Mustafa 25 Haziran 2016 - 06:05

    Daha yeni gordum ama deniyeceğim şimdiden teşekkür ederim

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.